USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
  • Kontakt

Cavana Hotel Boutique Cusco

Förhandsbokning
2026-09-25
2026-09-26

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

71

Cavana Hotel Boutique Cusco 3*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Pendeltrafik

Transferservice (mot avgift)

 Barnvänligt

Barnsängar

 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Det bekväma 3-stjärniga Cavana Hotel Boutique Cusco, som är beläget cirka 25 minuter till fots från Museo de Vida Monástica, erbjuder bagageförvaring. Detta hotell har också en parkering.

Cuscos centrum kan nås på 15 minuters promenad. Du hittar populära turistattraktioner som Chokladmuseet cirka 2 km bort. Sacsayhuamán ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort, och Wanchaq en kort bit från detta bekväma hotell. Busstationen San Salvador är belägen 850 meter från Cavana Hotel Boutique i Cusco.

Rummen har skrivbord samt ljudisolerade fönster och parkettgolv för gästernas bekvämlighet. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. Badrummen erbjuder en separat toalett och en dusch och är utrustade med badlakan och handdukar. Du kan njuta av utsikten över bergen från rummen.

En frukostbuffé serveras på det här boendet dagligen. Restaurangen Limbus Resto Bar serverar peruanska rätter och ligger inom några kvarter från Cavana Hotel Boutique Cusco.

  • Lokala sevärdheter
  • Inka Museum
    900 m
  • Peruvian Mountain Rides
    730 km
  • Galeria Arte Olave
    590 km
  • San Blas
    418 km
  • Religious Art Museum
    750 m
  • Hilario Mendivil Museum
    501 km
  • Calle Hatunrumiyoc
    741 km
  • Tater Vera Ceramica
    660 km
  • Flygplatser
  • Alejandro Velasco Astete internationella flygplats
    6 km
  • Tågstationer
  • Wanchaq Train station
    1,4 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Inga husdjur
  • Bagageförvaring
  • Omklädningsrum
  • Hiss
  • Valutaväxling

Service

  • Transferservice (mot avgift)
  • Rumsservice
  • Utflykts-/biljettservice

På rummet

  • Terrass
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka
  • Barnsängar
  • Parkettgolv

Hotellregler

Incheckning: från 11:30 till 23:30
Utcheckning: från 04:00 till 10:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 3-stjärniga Cavana Hotel Boutique Cusco?

    Det tar 15 minuter till fots att komma från det 3-stjärniga Cavana Hotel Boutique Cusco till centrum.
  • ✈

    Var ligger den närmaste flygplatsen till det 3-stjärniga bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco?

    Mellan Alejandro Velasco Astete internationella flygplats och det 3-stjärniga bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco är det 5 km.
  • 🚗

    Kan jag parkera min bil i närheten av det bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco?

    Det bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco erbjuder gästerna parkering.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på detta hotell?

    Gästerna på detta hotell måste checka ut till 10:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på det bekväma hotellet?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i det bekväma hotellet är 39$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • ❓

    Vilken betalningsmetod erbjuds på Cavana Hotel Boutique Cusco?

    Gästerna på Cavana Hotel Boutique Cusco kan betala med Visa, Mastercard och American Express.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på det 3-stjärniga bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco?

    Det 3-stjärniga bekväma Cavana Hotel Boutique Cusco erbjuder Standard Dubbelrum, Superior Dubbelrum och Standard Tvåbäddsrum att välja mellan.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-09-25
2026-09-26

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Cavana Hotel Boutique Cusco, Peru

Urb. Lucrepata D13-B, Cusco, Peru

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © cuzco-hotels.com

All rights reserved